27. novembril kuulutati Tallinnas Cinamon Kosmoses toimunud ehitussektori erialaliitude ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konverentsil Ehitus 2020+ välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2019“ võitjad. Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu poolt korraldatud konkursi võitja tiitli pälvis Maakri kvartal hoonete kategoorias ning Kommunismiohvrite memoriaal rajatiste kategoorias.
Maakri kvartali ehitusprojekti arhitektuurse lahenduse loojateks on OÜ ARS Projekt arhitektid ning peaprojekteerijaks AS Merko Ehitus Eesti, kelle hinnangul eeldas sellise mastaabiga suurprojekti õnnestumine projekti kõigi osapoolte väga head koostööd.

Parimaks rajatiseks valitud Kommunismiohvrite memoriaali peaprojekteerijaks on JVR Arhitektuuribüroo, Ninja Stuudio ja Stuudio Truus. Rajatis on ainulaadne ja mitmekihiline, mis projekteerimisprotsessi osapoolte jaoks oli eriline töö, liites erinevate erialade loomingu üheks detailiderohkeks tervikuks.

MKMi poolt väljaantava eriauhinna “Parim digitaalse innovatsiooni projekt 2019” pälvis T1 Kaubanduskeskus, hoone peaprojekteerijaks AS Merko Ehitus Eesti.

„Aasta Ehitusprojekt 2019“ tiitlile kandideeris kokku 24 ehitist, neist 15 hoonete ja 9 rajatiste kategoorias.

Lõppvooru kolme nominendi hulka jõudsid hoonete kategoorias: Kakumäe sadama jahtklubi ja ellinguhoone (peaprojekteerija Maru Ehitus AS, arhitektuurne lahendus KAMP Arhitektid OÜ), Maakri kvartal ja T1 Kaubanduskeskus (peaprojekteerija Merko Ehitus AS, arhitektuur Novarc Group AS).

Nominentide hulka rajatiste kategoorias valiti: Tallinna Vanasadama lõunaosa (peaprojekteerija K-Projekt AS), Kommunismiohvrite memoriaal ja Valgesoo vaatetorn (peaprojekteerija Esplan OÜ).