Postimehe 2018. aasta inimesteks kuulutati kommunismiohvrite memoriaali «Teekond» autorid Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Kirke Kangro ja Lidia Zarudnaya. Eesti juubeliaasta puhul valminud memoriaal avati Tallinnas Maarjamäele EV100 suvisel peonädalal.

"Kommunismiovrite memoriaal on üks suuremaid õnnestumisi Eesti monumentaalkunsti ajaloos. Esiletõstmist väärivad nii selle kunstiline kui sisuline pool," sõnas Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.
Memoriaalist on saanud koht, kuhu oma leina, mälestuste ja meenutustega tulla inimestel, kes kaotasid kommunistliku terrori tõttu oma lähedased. Samuti on memoriaalist saanud turismimagnet, mis aitab meil rääkida Eesti ajaloo traagilistest sündmustest. "Kommunistlikust terrorist rääkimine on oluline ka selleks, et sellised teod enam kunagi ei korduks," toonitas Hussar.
2016. aastal läbiviidud ideekonkursi võidutöö järgi rajatud memoriaal koosneb kahest osast, millest üks on „Teekond“ ja teine „Koduaed“.  Neist esimesel on seintele kinnitatud nimetahvlitele kirjutatud enam kui 22 000 ohvri nimed. Teine aga sümboliseerib istutatud õunapuude ja mesilaste skulptuuridega unistusi, mälestusi ja koduigatsust.

Link uudisele